O świecach

Naturalne świece sojowe

Marka Puero to świece premium, które wytwarzane są z wysokiej jakości naturalnego, wegańskiego wosku sojowego. Ten roślinny wosk powstaje z ziaren soi i nie zawiera syntetycznych ulepszaczy. Naturalne drewniane knoty palą się czystym płomieniem,  delikatnie strzelając, jak polano w kominku.

 

Oferowane przez nas świece sojowe są więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz łagodne dla środowiska, emitują nawet 90% mniej CO₂ i innych szkodliwych substancji niż świece parafinowe. Dodatkowo wosk sojowy jest bezwonny i wolniej się spala, co czyni go doskonałym nośnikiem zapachu, szczególnie w aromaterapii.

 

Aromaterapeutyczne świece sojowe Puero to produkt w 100% naturalny, ekologiczny i biodegradowalny.

 

Świece sojowe są mniej alergizujące aniżeli świece parafinowe, mimo to na początku zalecamy wypróbowanie starterów w celu sprawdzenia, czy nie wystąpią objawy alergiczne u osób borykających się z alergiami.

 

 

Jak wygląda proces produkcji świecy sojowej Puero?

 1. Płatki wosku sojowego umieszczamy w kąpieli wodnej. Wraz z upływającym czasem rozpuszczony wosk przybiera piękny słomkowy kolor. Wtedy zaczynamy go studzić do temperatury około 65℃, dodajemy przygotowaną kompozycję olejków aromaterapeutycznych i bardzo dokładnie mieszamy.
 2. Do szklanego pojemnika na świecę wlewamy naszą miksturę do ¾ wysokości naczynia. Gdy wosk zaczyna lekko tężeć, umieszczamy precyzyjnie na samym środku świecy drewniany knot. Czekamy około 2 godzin, aż wosk całkowicie stwardnieje i uzupełniamy do pełna naczynie dodatkową porcją mikstury.
 3. Po kolejnych 2 godzinach przycinamy knot na odpowiednią wysokość, naklejamy dedykowaną etykietę z nazwą zapachu lub specjalną dedykacją serii DziękCzynne i świeca Puero gotowa jest uszczęśliwiać nozdrza i potęgować dobrostan psychiczny naszych Klientów.

 

Jak bezpiecznie palić świece sojowe Puero?

 • Najważniejszy jest pierwszy rytuał palenia świecy, prawidłowo wykonany wpływa pozytywnie na jej żywotność podczas całego okresu użytkowania.
 • W trakcie pierwszego palenia wosk musi koniecznie stopić się na całej powierzchni, aż do krawędzi szkła tworząc tzw. basen wosku. Trwa to, w zależności od wielkości świecy, około 2-3 godzin.
 • Każdorazowo powinniśmy dbać o to, aby wosk roztopił się na całej szerokości, dzięki temu świeca będzie spalała się równomiernie, do poziomu ostatniego palenia, bez tworzenia tunelu wokół knota.
 • Nie wolno zostawiać palącej się świecy bez kontroli.
 • Bezpiecznie jest używać żaroodpornej podstawki pod świecę.
 • Palącej się świecy nie należy stawiać w przeciągu, gdyż może to skutkować dymieniem.
 • Aby jak najdłużej zachować zapach świecy, nie należy jej palić jednorazowo dłużej niż 4 godziny.
 • Dobrą praktyką jest kruszenie spalonej części drewnianego knota, od drugiego wypalenia, na wysokość około 0,5 cm. Zapewnia to piękny, stały płomień świecy i czystość wosku. Zabieg ten przeprowadzamy wyłącznie na zimnej świecy.
 • Ważne jest również przechowywanie świecy, kiedy jej nie używamy. Należy wybrać miejsce z temperaturą pokojową, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
 • Świece należy przechowywać poza zasięgiem dzieci oraz zwierząt.
 • Ze względów bezpieczeństwa, gdy na dnie pozostanie około 0,5 cm wosku, świecę należy zgasić, aby uniknąć pęknięcia szkła.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl